Léčba rakoviny

6. 11. 2012 0:00:00
Již dlouhou dobu chci napsat článek o rakovině a její léčbě. Má to bohužel celou řadu úskalí.Základním problémemje fakt, že většina lidí, kteří rakovinu dostanou, si za tuto nemoc mohou sami. A to je něco, co nikdo nechce slyšet. Druhým základním problémemje fakt, že léčba, které zřejmě převážná většina lidí věří, je destruktivní a velmi často neúčinná, a to opět nikdo nechce slyšet. Posledním problémemje fakt, že základním kamenem léčby této nemoci, je její prevence, a to znamená, že odpovědnost za svůj život a zdraví je v našich rukách, a tedy nemůžeme vinit ani bakterie, ani viry, ani životní prostředí a ani genetiku. V podstatě to znamená, že za vznik této nemoci opravdu může především lidská hloupost. A to opět nikdo nechce slyšet.

Abychom alespoň zdánlivě pochopili problematiku rakoviny, je nutné si říci něco z teorie. Současná medicína hovoří o tom, že rakovina vzniká z celé řady důvodů. Víme, že rakovinu mohou způsobit viry, máme teorii vzniku rakoviny působením některých bakterií, hovoříme o genetických predispozicích vzniku rakoviny, víme o vzniku rakoviny na základě ozáření, či působením chemikálií, víme o negativním působení stressu, víme o vlivu kouření a znečištěného prostředí, víme o vlivu toxických látek na živý organismus.

Abych pravdu řekl, existuje nekonečné množství vlivů, které mohou způsobit rakovinu. Zásadním otázkou není, co může rakovinu způsobit, ale proč ten, či onen vliv nějakého činitele, rakovinu způsobí.

Lidský organismus, a v podstatě každý živý organismus, je jednoduše geniální. Většina lidí si vůbec neuvědomují, jak složitý je lidský organismus, neuvědomují si provázanost jednotlivých dějů, které v lidském těle probíhají. Představte si malou bakterii, jednobuněčný organismus, který je schopen samostatného života, je schopen se množit, přijímat potravu, je schopný se bránit, je schopný se přizpůsobovat zevnímu prostředí, je schopen se skrývat, přeměnit se na sporu, která vydrží extrémní teploty, sucho, nedostatek potravy, atd. Tato jedna buňka pro svůj život potřebuje produkovat, vytvořit zhruba 2 000 enzymů, tedy látek, které umožňují biochemické reakce.

Lidský organismus obsahuje miliardy buněk, které produkují biliony enzymů, kde v každém okamžiku probíhají miliony chemických reakcí, které na sebe navazují, které spolu souvisí, kooperují, a toto vše probíhá bez našeho vědomého vlivu. Prostě se to děje.

Lidstvo vytvořilo počítače, ale ani tato zařízení nedosahují úrovně a schopností bakterie, natož lidského organismu.

Lidský organismus je schopen se vypořádat téměř se vším, na co narazí. V lidském těle jsou bojové složky imunitního systému, které nás chrání před zevními vlivy, některé části imunitního systému, zejména T-lymfocyty, jsou schopny chránit náš organismus i před našimi vlastními buňkami. A to je velmi důležité.

Rakovina není něčím cizím, něčím děsivým, rakovina jsou pouze a jenom naše vlastní buňky, které se vymkly naší kontrole.

Ale ani tyto buňky nejsou ničím strašlivým, protože v našem organismu vznikají každý den nové buňky. Všechny naše buňky mají určitou životnost, což znamená, že postupně umírají a postupně jsou nahrazovány novými buňkami. Stále se tvrdí, že nervové buňky v mozku se neobměňují, ale na druhou stranu, i o tomto se již v dnešní době pochybuje. Faktem zůstává, že celý náš organismus se skládá z buněk, a že tyto buňky se stále obměňují, což znamená, že každý den se vytváří miliony a miliony nových buněk. Ani naše tělo není neomylné, takže při této „výrobě“ nových buněk zákonitě vznikají „zmetky“, buňky, které nepracují tak, jak by měly a musí být odstraněny. A to se stále děje. Navíc staré buňky, stejně tak jako staří lidé, někdy nefungují tak jak mají, takže i z nich mohou vzniknout „zmetky“. Navíc vlivy zevního prostředí často a dlouhodobě působí na buňky a ony nemusí tento vliv „vydržet“.

Tyto zmetky nejsou ničím jiným, než buňkami, které nazýváme rakovinnými buňkami. Ovšem v okamžiku, kdy je naše tělo plně funkční, tak o těchto buňkách nic nevíme, nestaráme se o ně, protože nás vůbec neohrožují. Náš organismus je jednoduše zničí a eliminuje.

A pak se najednou stane něco „nepochopitelného“ a náš imunitní systém místo toho, aby tyto „zmetky“ zlikvidoval, je nechá nekontrolovatelně se množit, až najednou vznikne nádor.

Vraťme se ale do okamžiku, kdy naše dokonalé tělo selže. Proč najednou selže, proč najednou nefunguje tak, jak by mělo.

Já si myslím, že odpověď je velmi jednoduchá. Jednoduše řečeno, každý sklízí to, co zasel. Samozřejmě okamžitě můžete začít útočit, že Váš otec, či matka, kteří na tuto nemoc zemřeli, si to určitě nezasloužili, že to byli slušní a hodní lidé. Jenom stručně poznamenám, že moje maminka na tuto nemoc zemřela v 42 letech.

Ale to není nyní důležité. Pokusím se uvést snadno pochopitelný příklad. Když si koupíme nové auto, máme auto s novým motorem, novou karoserií, novým vybavením. V tomto okamžiku se osud nového auta začne vyvíjet podle toho, jak se o něj jeho majitel stará. Máme majitele, který jezdí na pravidelný servis, auto pravidelně myje, jezdí opatrně, aniž by přetáčel motor, ošetřuje karoserii proti korozi. Je zřejmé, že při této péči auto vydrží i stovky tisíc kilometrů. Nebo máme majitele, který na nějaký servis nedbá, někdy olej vymění, někdy ne, jezdí autem jako blázen, nějaké ošetřování a péče pro něj nic neznamená, protože auto je přece k tomu, aby sloužilo. Pochopitelně, auto tento přístup nějakou dobu vydrží, ale pak začnou odcházet jeho jednotlivé součásti a následuje jeho konec.

Ještě existuje majitel závodník, který dokáže zničit auto během jednoho závodu, protože nic nevydrží extrémní přetížení nekonečně dlouho.

A s lidským organismem je to naprosto stejné. Jestliže od svého těla chcete, abyste prožili dlouhý a pohodový život, tak bez péče a odpovědnosti to opravdu nepůjde.

Za naprosté hlupáky považuji lidi, kteří říkají, že: „člověk má jít do hrobu zhuntovaný,“ nebo „na něco člověk jednou umřít musí.“ Víte, viděl jsem na rakovinu umřít a umírat mnoho lidí, ale nikdo z nich již tyto věty neříkal.

To, k čemu pomalu směřuji je to, že každý člověk by si měl uvědomit, že každý lidský organismus potřebuje péči a lásku. Ještě před tím, než si relativně podrobně probereme péči o lidské tělo, bude jistě vhodné si popsat, jak dnešní medicína „léčí“ rakovinu. Doufám, že to bude natolik ilustrativní, aby to alespoň někoho inspirovalo začít přemýšlet.

Lako lékař Vám nemohu radit, jak se má rakovina léčit, jako lékař jsem povinen Vás poslat na onkologii a předat Vás do jejich péče. Zde působí odborníci, kteří tuto nemoc léčí.

A) Obvyklá léčba:

Obecně se léčba dělí na několik fází:

Krok číslo jedna-operace. Základní a zásadní představou je vize, že jestliže mechanicky odstraním nějaký nádor, a to pokud možno co nejvíce radikálně, tak množství nádorových buněk zásadním způsobem omezím a lidský organismus má pak možnost se zbytkem buněk, již nějak vypořádat. Jako chirurg bych měl s touto formou léčby jednoznačně souhlasit. Asi nejsem správný chirurg. Souhlasím s operací, ale i operace se dají dělat různým způsobem. Rád bych podotknul, že pojem „lege artis“ zahrnuje od mučení přes léčbu až po vraždu téměř vše. (už vidím reakce kolegů lékařů)

Diagnostická punkce:

Opakovaně se setkávám s tím, že lékaři dělají diagnostické punkce těchto „nádorů“ za účelem zjištění „diagnózy“. Je to lege artis postup. Jeho výtěžnost je minimální, ale lékař si „vydělá“ peníze. Stejně bude muset udělat další vyšetření, včetně například vyjmutí tohoto útvaru. V čem tkví problém?

Nádor se vyvíjí téměř vždy shodně. Nejdříve vznikají buňky, které se dále nekontrolovatelně množí a vytváří malý, opouzdřený útvar, tedy útvar, který je od zevního okolí víceméně izolován. Nádor pro svůj další růst potřebuje energii a kyslík, tedy, jakmile dosáhne určité velikosti, potřebuje cévní zásobování krví, tedy začnou se zde vytvářet kapiláry. I v tomto okamžiku se nádor do jisté míry chová jako „izolovaný“, ale jakmile nádor dostane krev, jeho rozvoj se urychluje a stejně tak stoupá nebezpečí šíření se nádorových buněk mimo nádor.

Jestliže máme nádor stále ve formě opouzdření, tak punkcí toto opouzdření porušíme.

Opět asi existuje představa, že práce lékaře je exaktní, a tedy že lehce propíchne útvar, odebere vzorek a decentně odejde. Není to pravda. Lékař různě píchá a snaží se útvar zasáhnout. Vpichů tak udělá celou řadu, útvarem projede skrz na skrz, poruší, či zcela protrhne stěnu, a podle typu punkce se snaží něco nasát, či vyříznout. Vzorek, který získá, má stejně pouze orientační význam, a i když bude výsledek negativní, stejně bude lékař muset „léčit“ dál.

Přímá exstirpace útvaru:

Podstatně inteligentnějším postupem, je útvar ihned vyjmout, je-li to samozřejmě možné. Jednak se malým řezem dostane přímo k útvaru, jednak se útvar nepoškodí a po vyjmutí tohoto útvaru, se může udělat rychlá diagnostika. Erudovaný chirurg pohledem pozná na cca 90%, zdali jde o maligní, či benigní útvar. Stačí tento útvar příčně rozříznout a podívat se na jeho makroskopickou strukturu.

Jinými slovy, punkci považuji za hloupost a u sebe, či mých blízkých bych ji odmítl.

Dalším problémem je radikalita operací.

Operace jako taková:

Nemá smysl popisovat všechny typy operací, obecně platí, že čím radikálnější operace, tím lépe. Ne vždy je to bohužel možné. Tak jako tak platí, že operaci je vhodné a dobré provést vždy, když je to možné. Osobně doporučuji, aby si každý „adept operace“ zjistil o dané operaci co možná nejvíce, provedl konzultaci s alespoň několika lékaři. Každý by skutečně měl trvat na tom, aby mu lékař podrobně popsal způsob provedení operace, její komplikace a následky, které tato operace bude mít. Není to samoúčelné. Před operací by mělo proběhnout podrobné vyšetření organismu, ať již co se týče laboratoře, tak především o vyšetření funkčnosti především ledvin a jater, včetně sonografického vyšetření břicha.

Onkologická terapie, tj. chemoterapie, či ozařování:

V případě ozařování doporučuji především cílené ozařování, například gamanůž, kdy v místě lokalizace nádoru se střetávají desítky drobných paprsků, čímž se omezuje negativní vliv ozařování na zdravé tkáně. Ne vždy je ozařování lokalizované, mnohdy se provádí spíše plošné ozařování.

Základní teorií je představa, že nádorové buňky jsou několikanásobně citlivější na ozařování, takže umírají více, než ostatní buňky. Tímto je jednoznačně řečeno, že ozařování ničí nejenom buňky nádorové, ale i zbytek těla. Navíc likviduje náš imunitní systém, množství „mrtvých“ buněk je charakterizováno vyplavováním ohromného množství bílkovin, tuků a toxinů, což enormně zatěžuje játra i ledviny.

Chemoterapie působí obdobně. Opět jde o teorii, že všechny rychle se množící, tedy dělící buňky, jsou častěji v jedné fázi dělení, kdy jsou nesmírně citlivé na toxické látky. A nádorové buňky se rychle dělí. Nicméně v našem těle se dělí všechny buňky, což znamená, že i chemoterapie poškozuje všechny ostatní buňky.

Jak jsem již řekl, touto fází terapie se zabývají odborní lékaři, onkologové, takže jim jejich parketu ponechám. Součástí onkologické léčby by mělo být následující:

  • Pravidelné kontroly, laboratorní vyšetření, Tumor markery a pravidelné vyšetřování postižené oblasti za pomoci CT vyšetření nebo magnetické rezonance.
  • Pravidelná kontrola, tj. každé 3 měsíce sonografie vnitřních orgánů.

B) Méně obvyklá léčba:

Specializovaná psychoterapie:

Žádný pacient není schopen pouze za pomoci svých zdrojů a své rodiny čelit tomuto onemocnění, proto je nezbytná pravidelná psychoterapie a to jak individuální, tak především skupinová (viz. Liga proti rakovině, apod., je nutné docházet pravidelně do kolektivu stejně postižených lidí)

Psychoterapie by měla směřovat i směrem k rodinným příslušníkům, neboť jejich správná motivace a vysvětlení a pochopení situace přispěje k lepší vzájemné komunikaci v rámci rodiny

Součástí psychoterapie by měla být i analýza způsobu dosavadního života, neboť dosavadní způsob života vedl ke vzniku onemocnění. Většina nemocných se podrobí základní léčbě a po určité době se chtějí vrátit do „starých kolejí“ svého života. A také se tam vrací. V mnohých případech to znamená, že opět dělají stejné chyby jako předtím, a tedy opět napomáhají ke vzniku nemoci.

Rehabilitace a dechová cvičení:

Nezbytnou součástí léčby je pohyb, je nutné pacienta usilovně nutit k pohybu a cvičební činnosti, zcela zásadní je každodenní chůze v lese, parku, tedy tam, kde je čistý vzduch.

Je důležité dbát o dostatečný přívod kyslíku, tedy naučit se dechová cvičení, mnohdy se doporučuje umělý přísun kyslíku. Problémem je fakt, že i nádorové buňky „milují“ kyslík, ale zejména v době onkologické léčby je kyslík nutností, protože je nutné podpořit metabolismus lidského organismu.

Jsou známy četné případy lidí, kteří po odstranění nádoru začali usilovně běhat. Vytrvalostní běh vede k vyplavování imunitních látek, neboť je nutné regenerovat „unavený“ organismus po běhu.

Doplňková terapie:

Živiny:

Lidský organismus potřebuje celou řadu látek, které podporují jeho imunitní reakce.

  • Koenzym Q, nekupovat tablety, vždy preferovat kapalnou nebo olejnatou formu, nejlepší je kombinace Koenzymu Q s vitaminem E, který strukturu chrání. Vždy užívat pouze čistou formu přírodního původu.
    • Je v Lososu, makrele a sardinkách
    • Denní dávka je 90mg
  • Přírodní beta karoten, k obnově a regeneraci buněk, 25 000 m.j./ den Všechny betakarotény jsou rozpustné v tucích, což znamená, že je dobré přidat lžičku olivového oleje.
  • Proteolytické enzymy, Wobenzym,
    • 2x denně 12 tbl na lačno
  • Proteolytické enzymy na nádorová onemocnění, Wobemucos, není k dostání v ČR, některé lékárny ho umí objednat, nejčastěji z Litvy, jinak je v Německu i v Rakousku, užívá se vždy 1 týden v měsíci, dle návodu.
    • Pozn.: buď se užívá Wobenzym nebo Wobemucos
  • Žraločí chrupavka, např. Bene Fin,prokázané účinky bloku, či dokonce zvratu růstu tumorů
    • Užívá se 1g na 1 kg váhy rozděleno na 3 dávky za den
  • Vitamin A,užívat vždy emulgovanou formu a pouze z přírodních zdrojů bez dalších přísad, účinný antioxidant
    • 40 dní užívat 50 000 m.j./den
    • Dále snížit na 25 000 m.j./den
    • Užívat dlouhodobě cca 3 měsíce, opakovat každého 1⁄2 roku
    • V období, kde se nepodává vitamin A v této formě dbát na přísun z potravin
  • Vitamin E, užívat vždy emulgovanou formu a pouze z přírodních zdrojů bez dalších přísad, účinný antioxidant
    • 1 000 m.j./den
  • B-komplex, nezbytný pro metabolismus buněk,
    • 100 mg/den
  • Vitamin C,u nemocných rakovinou je lépe jej podávat injekčně, jinak ve formě esterifikovaného vitaminu C, například na bázi Esteru C s Pycnogenolem a s proantokyanidy
    • V šálku vody (převařené nebo lahvové) se rozpustí 1000 mg vitaminu C v esterifikované formě a tato dávka se pije každou 1⁄2 hodinu, dokud se nedostaví průjem. Zaznamenává se použité množství. Z tohoto celkového množství pak uberte 1 lžičku a toto množství se pije každé 4 hodiny po dobu 2 dnů, tento cyklus se opakuje 1x za měsíc.
  • L-lyzin,podporuje imunitu a působí proti růstu nádorů
    • 500 mg na lačno, nezapíjet mlékem!!,
    • Preparát se bere cca 3 měsíce, pak na 3 měsíce vynechat
  • SynBio, směs bakteriálních kmenů osidlující stěnu tlustého střeva, zvyšuje a podporuje imunitu, zlepšuje trávení
    • 1 tbl denně, po dobu 3 měsíců, pak vynechat a opět za 3 měsíce opakovat
    • Lacidofil, opět směs živých bakteriálních kmenů osidlující stěnu tlustého střeva. Opět se jí 1 tobolka denně, dlouhodobě.

Potravinové doplňky:

  • Pivovarské kvasnice, 1 lžička za den dlouhodobě
  • Houba maitake, nejlepší je koupit přímo sušené houby v Bio prodejně a používat je do jídla, jinak dle návodu u přípravků, hledat pouze čistě přírodní produkty bez přísad.
    • Blokuje vývoj a růst rakoviny
  • Houby shitake a reishi, platí jako i Maitake,
    • Stimuluje imunitu a brzdí růst nádorů

Stravování:

V rámci stravování hovořím o Bio produktech. Je nutné poznamenat, že nápis Bio ještě neznamená kvalitní zboží. Mnohdy je lepší objet malovýrobce, farmy, podívat se jak chovají dobytek, jak pěstují zeleninu a pícniny, jaké typy hnojiva, či ochranných prostředků používají. Výraz Bio tedy v daném přehledu znamená, že jde o produkt, který neobsahuje antibiotika, insekticidy, hnojiva jsou biologická, neobsahuje žádná aditiva.

  • Jídelníček by se měl skládat ze zrnin, ořechů, semen a neloupané hnědé rýže
  • Dostatek brukvovité zeleniny, tj. brokolice, kapusta, zelí, květák, dále žlutá zelenina, karotka. Pokud možno Bio produkty.
  • Luštěniny, cibule a česnek, pravidelně a v hojném množství
  • Ovoce, jablka, citrony, švestky, bobulové ovoce,
  • Mandle, (alespoň 10 ks denně, mají významné proti nádorové účinky), para ořechy,
  • Omezit bílou mouku, nahradit celozrnnou moukou
  • Ryby spíše mořské, maso hovězí a vepřové pouze libové-Bio kvalita, jinak maso nejíst.
  • Nepřijímat doplňkové železo.
  • Jestliže nejsou k dispozici Bio produkty, hledejte produkty bez konzervačních látek, barviv a dalších aditiv, tzv. Éčka. Platí pro všechny tyty aditiv, tedy i pro ty, které patří mezi „neškodné“.
  • Pro přípravu jídel používejte máslo, sádlo, olivový olej. Nikdy nepoužívat jiné rostlinné tuky, oleje, při vysokých teplotách.
  • Nejíst odtučněné výrobky.
  • Jíst často ryby, a to jak mořské, tak i sladkovodní. Pochopitelně u mořských ryb by se mělo jednat pouze o ryby lovené, nikdy ne chované. Nikdy nejíst chované ryby. Jsou plné antibiotik, maso je naprosto nepoživatelné, toxické. U sladkovodních ryb dávat přednost dravcům.

Je nutné poznamenat, že podkapitola stravování by měla být na několik stránek. Informace zde jsou pouze orientační.

Alternativní léčba:

Já nemohu nikomu navrhovat jinou léčbu, než je léčba, kterou uznává současná medicína. Je na každém, aby se sám rozhodl a vydal se svojí cestou.

Existuje v podstatě „ nekonečné“ množství terapií, od bludů, až po léčbu, která se s úspěchem používá ve světě. Já se zmíním pouze o několika typech léčby, vždy jde o vyzkoušenou léčbu, mnohdy prováděnou na klinikách v zahraničí.

1) Používání chřestu: Chřestová terapie je několik desítek let známá léčba rakoviny. Je nutné používat chřest vařený, je možné i konzervovaný, bez konzervačních látek a insekticidů. Vařený chřest se rozmixuje, je možné jej zředit trochu vodou, jí se 4 lžíce ráno i večer dlouhodobě, tedy několik měsíců. Chřest má inhibiční vliv na růst nádorové buňky.

2) Graviola: Jedná se o strom rostoucí v Brazílii, léčivé jsou plody, listy, kůra i kořeny. V Graviole bylo nalezeno mnoho aktivních sloučenin a chemických látek. Vědci bylinu studují již od roku 1940. Většina výzkumů se zaměřuje na nové řady látek zvaných Annonaceous acetogenins. Graviola obsahuje tyto přírodní sloučeniny v listech, kůře a semenech. Několik samostatných výzkumných skupin potvrdilo, že tyto látky mají významné proti nádorové vlastnosti a selektivní toxicitu proti různým typům nádorových buněk (bez poškození zdravých buněk). Bylo publikováno několik klinických studií o těchto zjištěních. Působení proti nádorovým buňkám je prokázáno již při velmi nízkých dávkách. Čtyři studie, publikované v roce 1998, dále specifikují chemikálie a acetogenins v Graviole, které prokazují velmi silné proti nádorové a protivirové účinky. V roce 1997 při klinické studii nové alkaloidy nalezené v Graviole - ovoci prokázaly antidepresivní účinky.

Annonaceous acetogenins se nachází pouze v druhu Annonaceae, ke kterému patří i Graviola. Tyto chemické látky s proti nádorovými účinky, účinky proti parazitům a bakteriím byly zdokumentovány v několika samostatných laboratořích. Útočí jen na rakovinové buňky, zdravé nechávají na pokoji. Purdue University ve West Lafayette, Indiana, provedl velké množství výzkumů na acetogenins, hodně z toho bylo realizováno za finanční podpory The National Cancer Institute a National Institute of Health. Bylo podáno několik mezinárodních patentů.

V roce 1997 Purdue University publikovala informace s nadějnou zprávou, že Annonaceous acetogenins jsou nejen účinné při usmrcování nádorů, které jsou odolné na cytostatika, ale také se zdá, že mají zvláštní vztah k těmto buňkám. Zástupci Pardue University pak vysvětlují, jak to funguje. Rakovinné buňky, které přežijí chemoterapii, jsou pak ještě odolnější a stačí, aby jich zůstaly dvě procenta, aby znovu narostly a vytvořily odolný nádor. Jedním z hlavních způsobů, jak rakovinné buňky vyvinou odolnost vůči chemoterapii, je ten, že vytváří jakési mezibuněčné čerpadlo, které je schopno tlačit protirakovinné látky ven z buňky dříve, než jsou zabity. A právě ta dvě procenta nádorových buněk dokáže udržet a rozvíjet toto čerpadlo, růst, expandovat a vytvářet lékům odolné nádory. Některé z nejnovějších výzkumů na acetogenins uvedlo, že tato látka je schopná zavírat tato mezibuněčné čerpadla, čímž zabíjí více rakovinových buněk, odolných vůči lékům. Vědci potvrdili, že acetogenins zabije více odolných nádorových buněk tím, že blokuje přenos ATP - hlavního zdroje buněčné energie. Nádorová buňka potřebuje energii pro růst a rozmnožování se, a to ještě více než jiné buňky, protože spouští výše uvedené čerpadlo a zahání útočící buňky. Tím, že se buňce zabrání v dodávkách energie, dojde k jejich úhynu. Normální buňky nepotřebují tolik energie, protože nespouští ono čerpadlo a obecně nejsou nepříznivě ovlivněny inhibitory ATP. Vědci z Purdue potvrdili, že 14 různých testovaných acetogenins ukazuje silné ATP vlastnosti a některé jsou právě jen v graviole. 13 z těchto 14 testovaných acetogenins byl více účinný proti MDR buňky rakoviny prsu, než všechny standardní léky (adriamycin, vinkristin a vinblastin).
V roce 1976 National Cancer Institute prokázal, že Graviola listy a stonek prokazuje aktivní toxicitu proti rakovinovým buňkám. Doposud konkrétní acetogenins v Graviole a výtažcích z Gravioly jsou toxické in vitro na tyto typy nádorových buněk:
karcinom prsu
adenokarcinom prostaty
karcinom slinivky břišní
adenokarcinom tlustého střeva
karcinom jater
karcinom lymfomu
multirezistentní mateřský adenokarcinom

Výzkumníci na Tchaj-wanu v roce 2003 prohlásili, že hlavní Graviola acetogenin, annonacin, je vysoce toxický na rakovinové buňky:
u vaječníků
děložního čípku
prsu
močového měchýře
kůže

Hlavní použití:
proti rakovině (všechny typy)
jako širokospektrální antimikrobiální vnitřní a vnější k léčbě bakteriálních a plísňových infekcí
pro vnitřní parazity a červy
na vysoký krevní tlak
k léčbě deprese, stresu a nervozity
Dokumentovaný výzkum:
antibakteriální, proti rakovinové, antikonvulzivní, antidepresivum, proti plísňové, malárie, antimutagenní (buněčná ochrana), proti parazitům, proti křečím, proti nádorové, kardiodepresant, hypotenze (snížení krevního tlaku), insekticidní, uklidňující, povzbuzující děložní, vasodilatační
Další dokumentované vlastnosti:
antivirové, cardiotonic (posiluje činnost srdce), zažívací stimulant, protihorečný prostředek (snižuje horečku), uklidňuje nervy, zabíjí vši, likviduje červy
Upozornění: Je kardiodepresant, vasodilatans a hypotenzní (snížení krevního tlaku). Velké dávky mohou způsobit nevolnost a zvracení. Vyhněte se kombinovat se stimulátory ATP - jako Coenzym Q10.
Tradiční příprava:
terapeutická dávka je 3x denně jeden šálek, nebo 2g v tabletách, nebo tinktura 2-4 ml
Kontraindikace:
Graviola prokázala děložní povzbuzující účinek, a proto by neměla být podávána během těhotenství.
Graviolu by neměli brát lidé, beroucí antihypertenziva, a lidé s nízkým krevním tlakem.
Dlouhodobé užívání této rostliny může vést k vymírání přátelských bakterií v trávicím traktu kvůli antimikrobiálním vlastnostem. Proto je vhodné doplnění stravy o probiotika a trávicí enzymy, pokud se tato rostlina se používá déle než 30 dnů.
Velké jednotlivé dávky mohou způsobit nevolnost nebo zvracení. Pokud k tomu dojde, snižte dávky.
Pokud dojde k mírné ospalosti, snižte dávky.
Použití ve světě:
Brazílie: abscesy, zánět průdušek, kašel, cukrovka, průjem, úplavice, otoky, horečka, střevní kolika, střevní paraziti, jaterní problémy, neuralgie, nervozita, bolesti, revmatismus, křeče
Karibik: zimnice, horečka, chřipka, poruchy trávení, nervozita, bušení srdce, vyrážky, křeče, kožní onemocnění, jako sedativum
Curaçao: při porodu, problémy žlučníku, nervozita, jako sedativum
Haiti: zažívací potíže, kašel, průjem, horečka, chřipka, onemocnění srdce, pomoc při laktaci, vši, paraziti, bolesti, pelagra, vředy, křeče, slabost, rány a jako sedativum
Jamajka: astma, horečka, srdeční slabost, hypertenze, pomoc při kojení, nervozita, paraziti, křeče, zadržování vody, slabost a jako sedativum
Malajsie: kašel, průjem, dermatózy, hypertenze, revmatismus a ke snížení krvácení
Mexiko: průjem, úplavice, horečka, nachlazení, hrudní pásový opar, kurděje, snížení krvácení
Panama: průjem, dyspepsie, ledviny, žaludeční vředy, červi
Peru: diabetes, průjem, úplavice, horečka, hypertenze, poruchy trávení, záněty, vši, jaterní poruchy, paraziti, křeče, nádory, vředy (interní), jako sedativum
Trinidad: pro krevní čištění, mdloby, chřipka, vysoký krevní tlak, nespavost, pomoc při kojení, bušení srdce, ringworms
USA: rakovina, deprese, plísňové infekce, hypertenze, střevní paraziti
West Indies: astma, porod, průjem, hypertenze, pomoc při kojení, paraziti, červi
Jinde: rakovina, artritida, astma, žlučová insuficience, porod, průjem, úplavice, horečka, srdeční problémy, problémy s ledvinami, pomoc při kojení, vši, jaterní poruchy, malárie, bolesti, pásový opar, kurděje, žaludeční problémy a jako sedativum

3) Terapie Vitaminem B 17:

Vitamin B17, izoloval Dr. Ernest T. Krebs v roce 1950. Pojmenoval jej Laetrile. V současné době se tato léčba s velkým úspěchem používá na klinikách v Mexiku. Tento vitamin je přírodní látka, která je součástí celé řady rostlinných druhů. Vyskytuje se nejvíce v peckách ovoce: meruněk, jablek, švestek, v hořkých mandlích a jiných hořkých oříšcích. V Mexiku se touto léčbou léčí zhruba od roku 1963, úspěšně zde bylo odléčeno více než 100 00 lidí, většinou sem přicházejících v terciálním stadiu, bez šance pro léčbu „klasickou“ medicínou. Pro účinnou prevenci potřebujeme cca 100 mg vitaminu B 17, což je obsah cca 10 jader z meruňkových pecek. Meruňková jádra je možné koupit v bioprodejnách i v ČR. Laetril, neboli amygdalin se může štěpit na kyanid, který je samozřejmě toxický. Naše buňky obsahují enzym rhodanese, který amygdalin štěpí, aniž by se uvolňoval kyanid, ovšem nádorové buňky tento enzym nemají a v nich se kyanid uvolňuje. Následně nádorové buňky zabíjí. Dle dostupných informací je léčba amygdalinem tato: Po dobu 21 dní 6 mg intravenózně, popřípadě 3 g perorálně. (6 tablet po 500 mg) Následuje perorální terapie cca 2 gramy po dobu 3 měsíců a nakonec preventivní užívání 500 mg/ d, postupně snížit na 100 mg/den. Na internetu se při napsání B17 dovíte celou řadu dalších informací. Rád bych podotknul, že je dobré si uchovat objektivitu a objednat si přípravek přímo u výrobce a ne u překupníků.

4) Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou. Teorie známá po desítky let hovoří o tom, že nádorové buňky „milují“ kyselé prostředí, ostatně stejně jako viry, a „nenávidí“ zásadité prostředí. Soda bicarbona je silně zásaditá. Nádorové buňky pro svůj rychlý metabolismus potřebují nesmírné množství energie, takže každý cukr, ihned putuje k těmto buňkám. Jestliže je ve sladkém sirupu vázaná zásaditá látka, tak se tato zásaditá látka snadno dostane do nádorové buňky, kde začne působit a nádorovou buňku selektivně zničí. Tato zdánlivě „hloupá“ léčba není tak hloupá, jak to na první pohled vypadá. Rozhodně snižuje negativní dopady chemoterapie na lidský organismus, ať již to dělá jakýmkoli způsobem.

Příprava: smíchejte 1 hmotnostní díl sody s 3 díly sirupu. Roztok vložte do vodní lázně a při 40°C míchejte cca 10 minut. Tento roztok se užívá 3x denně v podobě 1 čajové lžičky.

Co říci na závěr: V ČR onemocní rakovinou každý třetí občan, každý čtvrtý občan ČR na rakovinu umře, každý rok onemocní rakovinou 73 000 lidí, každý rok na rakovinu umře 27 000 lidí, což znamená, že v ČR na rakovinu umře 1 člověk každých 20 minut.

Takže pravděpodobnost, že tuto nemoc můžeme dostat, je opravdu značná. Kdo nezažil pocit bezbřehé hrůzy, když víte, že ve Vašem těle je něco, co Vás může bez problémů do několika let zabít, tak neví, o čem je řeč. Ale každý, s jenom malou troškou inteligence by se mohl zamyslet, a tuto možnost si představit. Léčit tuto nemoc je svízelné a nejisté. Klasická léčba je destruktivní a její účinnost je snadno dohádatelná ve statistikách, které hovoří o procentech přeživších 2, 5 a 10 let od vzniku nemoci.

Podstatně jednodušší je prevence, která je dána způsobem stravování, způsobem života a způsobem myšlení.

Ti, kdo jsou již nemocní, mají celkem jednoduchou možnost svoji léčbu obohatit o pití Gravioly, pojídání vitaminu B 17, zpestření si jídelníčku chřestem a oslazení si života javorovým sirupem. Žádný lékař Vám nemůže říci, že by Vás užívání těchto látek mohlo nějak poškodit.

Nikdy nechtějte bojovat s touto nemocí sami. Nezvládnete to. Jděte na skupinovou psychoterapii, poslouchejte a mluvte o všem, co cítíte. Na nic si nehrajte, protože každé přetvařování je lež vůči Vám samotným. Nepodceňujte stravu, nekuřte a všem ve Vašem okolí to zakažte, nepijte žádný alkohol.

Co se týče doplňků stravy, nepodceňujte efektivnost účinku Wobemucosu. V naší rodině je odzkoušený a od prvního ataku nemoci uplynulo 15 let a stále je vše v normě, nemoc se nevrátila.

Autor: Havránek Daniel | úterý 6.11.2012 0:00 | karma článku: 30.56 | přečteno: 10623x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Dělají z nás ženy! Nebo jen hlupáky?

Jsme všichni obětmi tajemného spikleneckého experimentu, kdy pomocí přísad do potravin globální vládci nadělají z chlapů zženštilé hermafrodity, neschopné plodit děti?

28.3.2024 v 18:55 | Karma článku: 27.33 | Přečteno: 509 | Diskuse

Milan Šupa

Čerpejme sílu ke vzestupu z prožití reality Ducha

Myslím, tedy jsem! Tato slova jsou lež! Jsou omylem! Kdo je akceptuje, sází na falešnou kartu a promrhává svůj život. Ztotožňování vlastní jsoucnosti s rozumem a myslí je tou největší tragédií, která nás může postihnout.

28.3.2024 v 16:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Jiří Herblich

Slovo, které radí člověku je Božské tím, že chápe princip Božství

Kdo najde slovo své jako Božské tím, že uvěří. Ten najde slovo společné jako svoje a bude to slovo Boha v člověku.

28.3.2024 v 6:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Yngvar Brenna

Jakou chcete budovat společnost aneb pryč s Velikonocemi

Skutečně je to něco, za co máte utrácet peníze i čas a úsilí, abyste ty dopady potírali, či alespoň pokoušeli, byť zcela marně, zmírnit? Přece jde o to, jakou chcete budovat společnost.

28.3.2024 v 1:56 | Karma článku: 15.41 | Přečteno: 299 |

Jan Andrle

Nový oblek

Jak slíbil, tak udělal. Sliby se mají plnit, že. A já to stihnu nejen do vánoc, ale dokonce do velikonoc. Tady to je, přátelé blogeřníci.

27.3.2024 v 22:17 | Karma článku: 19.78 | Přečteno: 523 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2633
Lékař, odbornost chirurgie, fyzioterapie, hygiena a epidemiologie. Obchodně technický manažer zahraniční společnosti.

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Velikonoce 2024: Na Velký pátek bude otevřeno, v pondělí obchody zavřou

Otevírací doba v obchodech se řídí zákonem, který nařizuje, že obchody s plochou nad 200 čtverečních metrů musí mít...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...